نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: فردی که در سطح ریاست‌جمهوری مطرح می‌شود باید دارای جامعیت باشد یعنی تمام نقاط قوت مورد نیاز برای کشور را داشته باشد و هیچ کدام از نقاط ضعف که منجر به صدمه در اداره کشور خواهد شد را نداشته باشد.

به گزارش همشهری‌آنلاین، سید امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری صبح امروز (شنبه، ۲۶ خرداد) در نشست خبری که به میزبانی خبرگزاری فارس برگزار شد، گفت: نام و یاد شهید بزرگوار آیت الله رئیسی را گرامی می‌دارم و انشالله خداوند به ایشان علو درجات عنایت کند.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه همه عزیزانی که وارد انتخابات ریاست جمهوری شده‌اند بدون هیچ پیش فرض حداقل کوتاه مدت به این انتخابات ورود کردند، تاکید کرد: البته جریانات و گروه‌های سیاسی در اندیشه انتخابات سال آینده بود ولی چون فضای انتخابات سریع اتفاق افتاده است فرصت گفت‌وگو و پاسخگویی به شبهات کمتر شده و از همین منظر انتخابات را ممکن است دچار یک آسیب بکند.

وی ادامه داد: ما طی سال‌های پس از انقلاب اسلامی از یک مسئله در انتخابات ریاست جمهوری آسیب دیده‌ایم و آن این است که در نبود احزاب برای معرفی افراد شایسته و اصلح برای اداره کشور امواج سیاسی دو قطبی سازی‌های صوری و هیاهوها بوده که امواج اجتماعی را به حرکت درآورده و منجر به انتخاب افراد می‌شد. لذا پس از مدتی مشخص می‌شد که دولت آن شخص اساساً وعده‌هایی که ارائه می‌کرد چندان قابل انجام نبوده و در چهارچوب قانون اساسی و اختیارات رئیس جمهور نیست.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه شهید رئیسی عزیز ما بیشتر از اینکه یک شخص باشد یک نماد به عنوان رئیس جمهور تراز بود، خاطرنشان کرد: از این جهت که به علت جامعیت ایشان کسی که در سطح ریاست جمهوری مطرح می‌شود باید دارای جامعیت باشد یعنی تمام نقاط قوت مورد نیاز برای کشور را داشته باشد و هیچ کدام از نقاط ضعف که منجر به صدمه در اداره کشور خواهد شد را نداشته باشد.

وی افزود: این فرد باید خود را در چارچوب ولایت فقیه تعریف کرده باشد و دولت باید مکتبی باشد و دولت های غیر مکتبی اساسا جمهوری اسلامی را قبول ندارند که بخواهد رئیس‌جمهور آن باشند.
قاضی‌زاده هاشمی گفت: تمامی عزیزانی که وارد انتخابات شده اند بدون هیچ پیش‌فرضی وارد انتخابات شده اند و چون فضای انتخابات خیلی سریع اتفاق افتاده است فرصت پاسخ گویی به شبهات خیلی کمتر شده و از این منظر شاید فضا را قدری پیچیده کند.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: در نبود احزاب برای معرفی افراد شایسته امواج سیاسی و هیاهوها امواج اجتماعی را به حرکت در می آورده و بعد از مدتی افراد قول ها و برنامه هایی که ارائه می کرده اند خیلی قابل انجام نبوده است.

قاضی‌زاده هاشمی بیان کرد: رئیس‌جمهور باید مکتب فکری و برنامه ریزی روشن برای اداره کشور داشته باشد و سیاست‌های کلان برای حل مسائل کشور داشته باشد. رییس جمهور باید یک منظومه فکری منسجم برای حل مشکلات کشور داشته باشد و رؤس برنامه های اجرایی خود را باید به مردم ارائه دهد.

نامزد انتخاب ریاست جمهوری با بیان اینکه نباید دوگانه کارنامه – سلامت ایجاد کنیم چون مردم را دچار استیصال می کند، تأکید کرد: دست انقلاب پر است و چهره های زیادی قابل عرضه در عرصه ریاست جمهوری هستند. وجود یک نقطه ضعف در فردی که در تراز ریاست جمهوری از او فردی مانند بنی صدر می‌سازد.

نامزد چهاردهمین انتخابات ریاست‌جمهوری در ادامه‌ با اشاره به اینکه «دست انقلاب پر است و چهره‌های حائز اهمیت در انتخابات کم نیست» تأکید کرد: تلاش برای انتخاب فرد اصلح باید در اولیت مردم و رسانه‌ها باشد. تلاش کردم تا کمک به مردم را تبیین کنم. از دعواهای بی‌دلیل و بی ‌خلاقی‌ها در انتخابات قبل جلوگیری کردم و این موضوع در این انتخابات یک گفتمان شده است.
وی افزود: شهید رئیسی بعد از شهید رجایی توانست یک تغییر مسیر در نظام حکمرانی کشور ایجاد کند. لازم است تا آرمان‌ها و برنامه‌های ایشان ادامه پیدا کند. برنامه تحول دولت سیزدهم تولید شده، به رهبر انقلاب عرضه شده و ایشان این برنامه را تایید کرده‌اند. از تک تک افراد کابینه دولت حمایت نمی‌کنم اما از کلیت دولت سیزدهم دفاع می‌کنم.

قاضی‌زاده هاشمی ضمن اشاره به اینکه شخصیت شهید رئیسی ایشان را ممتاز کرده است، تصریح کرد: مسئله شهید رئیسی حل مسائل مردم بود. ایشان به من بارها گفتند مدیران خوب را از جناح‌ها جدا کنیم و مدیران خوب را همچنان نگه داریم.
کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اظهار کرد: فکر نمی‌کردم مجدد در انتخابات کاندید ریاست‌جمهوری شوم و فکر می‌کردم تا هشت سال در خدمت شهید رئیسی خواهیم بود. بعد از شهادت ایشان، برخی از دوستان از بنده برای حضور در انتخابات دعوت کردند.

وی ادامه داد: البته برخی از دوستان نیز از بنده خواستند تا کاندیدا نشوم. چرا که بنده را نخبه می‌دانستند و من را اهل دعواهای سیاسی نمی‌دانستند. ابتدا تلاش کردیم تا آقای مخبر به عنوان نامزد در انتخابات حضور پیدا کنند. اما، حضور نیافتند. بنابراین؛ نگران شدم تا نماینده‌ای از دولت در انتخابات نماند و خواستم تا نماینده گفتمان ایشان باشم.

قاضی‌زاده هاشمی در پاسخ سوالی درباره برنامه دولت احتمالی خود درباره سیاست خارجی و تعامل با قدرت‌های بزرگ مانند آمریکا و چین عنوان کرد: شعار من با دوستان مروت و با دشمنان مداراست. البته این مسیر با تولید قدرت و دفاع از مظلومین میسر است. تصمیم گیری کلان سیاست خارجی به عهده نظام است و سیاست خارجی وظیفه پیاده سازی آن را دارد.

وی افزود: راهبرد سیاست خارجی ما نگاه به شرق و و ارتباط با کشورهای همسایه و مسلمان و دفاع از مظلوم بدون هرگونه تنش است. ما معتقد به مذاکره همراه با عزت و اقتدار هستیم.
نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ادامه داد: در دوران شهید امیرعبداللهیان نیز با مصر ارتباط برقرار کردیم و هم در میدان از غزه دفاع کردیم. پس از آن هم عملیات وعده صادق را انجام دادم و ایشان میدان و دیپلماسی را هم راستا کرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال کناره‌گیری به نفع یک نامزد یا دیگر نامزدها عنوان کرد: ان‌شاءالله همه عزیزان به نفع کاندیدای اصلح کنار خواهند رفت. البته اجماع باید دور بهترین کسی باشد که بهترین تیم و قوی‌ترین دولت را بتواند تشکیل دهد.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری بیان کرد: بنده در دولت قبل رغیب آیت‌الله رئیسی بودم ولی شاید بتوان گفت که منحصر به فرد ترین فردی بودم که به آیت‌الله رئیسی کمک کردم.
وی افزود: این ناشی از نگاه دینی است که منبعث از آیه شریفه «فاستبقوا الخیرات» است. حضور در انتخابات برای کسب مقام نیست و ما باید بر مبنای ایده انقلابی این کار را انجام دهیم.
نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ به سوالی درباره اینترنت و نحوه برخورد دولت احتمالی او با این مسئله بیان کرد: اینترنت یک کالای اساسی است و بسیاری از مشاغلی که با زیست مادرانه همراه است نیاز به اینترنت دارد. لازم است تا در باشگاه حکمرانی اینترنت جهان وارد شویم. زیر ساخت ‌های این موضوع در دولت سیزدهم فراهم شده است و درآمدزایی بالایی نیز دارد.

قاضی‌زاده هاشمی در ادامه با بیان اینکه ایران، ترکیه، عراق و سوریه می‌توانند خودروی مشترک تولید کنند. کما اینکه ما شاهد این تولید مشترک در حوزه تجهیزات پزشکی نیز هستیم.

وی افزود: دلیلی ندارد خودرو را فقط ایران تولید کند؛ در برخی کشورها مشترک تولید می‌شود.
نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ سوالی درباره وعده‌های دولت خود درباره بورس تصریح کرد: بازار سرمایه رشد و افتش ناشی از انتظارات است. وقتی فعالان بازار سرمایه به آینده یک صنعت امیدوار شوند در آن حوزه فعالیت می‌کنند.

وی افزود: وقتی یک سیاست غلط توسط دولت یک شبه می‌تواند بازار را نابود کند همان دولت نمی‌تواند سه روزه آن را اصلاح کند؟ کسی که با مفهوم انتطار در بورس آشنا باشد می‌داند بورس بر اساس اعتماد و عدم اعتماد سبز و قرمز می‌شود. رییس جمهور می‌تواند حقوقی‌ها را مکلف کند که منابعشان را از بازار خارج نکنند شاید الان جلب اعتماد سخت‌تر شده باشد و زمان بیشتری ببرد.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: بنده و تیم کارشناسی‌ام از سال ۸۴ در تدوین برنامه کلان دولتها تا الان نقش داشته‌ایم به همین دلیل حرف ما پیوست کارشناسی و اجرایی دارد.

قاضی‌زاده هاشمی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا در جبهه انقلاب تلاش هایی برای اجماع جبهه انقلاب شکل گرفته است؟ ظاهرا جلساتی توسط آقای محسن رضایی برگزار می‌کنند. مبنای این جلسات چیست، تصریح کرد: اینکه صف منظم شود و دوستان به اشتباه با یکدیگر رقابت نکنند کار خوبی است.
وی ادامه‌ داد: سال ۱۴۰۰ موفق شدیم جبهه انقلاب یکدیگر را در عرصه انتخابات همراهی کنند و نتیجه خوبی اتفاق افتاد.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه اگر نیاز باشد عناصر جبهه انقلاب به نفع یکدیگر کنار بروند، گفت‌وگو خواهند کرد، خاطرنشان کرد: در جریان گفت‌وگوهای جبهه انقلاب هستم و امیدوارم محصول خوبی برای مردم به وجود بیاید. البته باید از قبل زمینه‌هایش شکل گرفته باشد بنده هم از این گفتگوهایی که آقای رضایی شروع کردند، استقابل می‌کنم.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ به سوالی درباره نحوه ارتباط با روسیه عنوان کرد: ارتباط ما با کشورهای دوست مانند روسیه در دو سطح است یکی در مجامع بین‌المللی است. مواضع سیاسی مشترکی نسبت به آمریکا و غربی‌ها داریم و یک هم‌پیمانی در عرصه سیاسی و دفاعی بین ما و روسیه شکل گرفته است، اما در عرصه اقتصادی هنوز ناقص است و این باید تبدیل به قراردادهای گسترده بین بخش‌های خصوصی دو طرف شود.

وی افزود: باید در عرصه صنایع‌های تک با یکدیگر همکاری کنیم و در انرژی هسته‌ای باید روابط را توسعه دهیم و این باعث گسترش روابط و خنثی سازی تحریم‌ها می‌شود.

کد خبر 859899 منبع: فارس

 • این کاندیدا نباید رئیس‌ جمهور ایران شود

 • وحید حقانیان عزادار شد + پیام تسلیت مخبر

 • پزشکیان: وابسته به حکومت نخواهیم بود که در قبال آنها دهانمان بسته باشد

 • پزشکیان: مجلس قانون می‌نویسد اما هر کس کار خود را می‌کند | قرار نبود تورم و مشکلات کمر مردم را خم کند

 • خانم ابتکار بر این باور است که بالگرد رئیس‌جمهور به‌دلیل آه مظلومان با کوه برخورد کرد؟ | چرخش ۱۸۰ درجه‌ای او را ببینید

 • یک کاندیدای ریاست جمهوری جواب معصومه ابتکار را داد: انسداد شمایید!

 • ۷۰ درصد مردم بسته معیشتی دریافت می‌کنند که کسی سر گرسنه بر بالین نگذارد | توان خرید مردم را باید بالا ببریم

 • گزینه اصلی هوادار متمول برای جانشینی اوسمار | کاپیتان پرسابقه سرمربی پرسپولیس؟

 • آمریکایی ها امیدوار به پیروزی این «کاندیدای غافلگیرکننده» | عهدشکنان، نگران سرنوشت انتخابات در ایران

 • پیامک هشدارآمیز دادگستری درباره همستر

 • بیانیه ضدایرانی گروه ۷ ؛ تکرار ادعاهای هسته ای علیه ایران

 • واکنش فوری ربیعی به ویدئوی جنجالی فردوسی پور و جاودانی | دیگر صبرم لبریز شده است + فیلم

 • ملوان آمریکایی همچنان مفقود است ؛ بیانیه سنتکام درباره وضعیت کشتی یونانی در دریای سرخ | گزارش شبکه آمریکایی درباره حملات ارتش یمن

 • رئیس فدراسیون به داور گفته بود بازی پرسپولیس را مساوی در بیاور! | افشاگری جنجالی مدیرعامل سابق پرسپولیس از فساد در فوتبال

 • آمریکایی ها امیدوار به پیروزی این «کاندیدای غافلگیرکننده» | عهدشکنان، نگران سرنوشت انتخابات در ایران

 • این کاندیدا نباید رئیس‌ جمهور ایران شود

 • گزینه اصلی هوادار متمول برای جانشینی اوسمار | کاپیتان پرسابقه سرمربی پرسپولیس؟

 • واکنش فوری ربیعی به ویدئوی جنجالی فردوسی پور و جاودانی | دیگر صبرم لبریز شده است + فیلم

 • گزینه غیرمنتظره پرسپولیس؛ محبی در آستانه سرخپوش شدن

 • رعد و برق و رگبار شدید در آسمان تهران |‌ ویدئو

 • خطر مرگ هنگام حمام کردن در این لحظه شما را تهدید می‌کند + جزئیات

 • افشاگری بزرگ یک استقلالی علیه علیرضا بیرانوند ؛ اگر واقعیت را بگویم او باید با چادر بین پرسپولیسی ها برود!

 • غیبت خبرساز میثاقی بعد از ماجرای فساد | تصمیم مهم مجری فوتبال برتر

 • درویش تکلیف برانکو را مشخص کرد | انتخاب سرمربی پرسپولیس از بین سه گزینه

 • واکنش قاضی زاده هاشمی به وعده حل شدن مشکل بورس در ۳ روز | ویدئو

 • قاضی‌زاده هاشمی: آمده ام با زنان هم مانند مردان برخورد کنیم

 • نظر قاضی‌زاده هاشمی درباره دسترسی به اینترنت آزاد | حل مشکل بیمه و بنزین، جدیدترین وعده انتخاباتی

دیدگاهتان را بنویسید